Říjen 2009

Slonisko a vosa; written by Piperka

25. října 2009 v 16:34 | Piperka |  For You
Už je to dýl, co jsem sem zveřejňovala dvě ze svých básnických děl... nějak mě poslední dobou nebaví celebrity jako takové... nebo teda většina a ty které ano, ty patří na twilight001.blog.cz... ale chtěla jsem něco přidat, než začnu dodělávat a upravovat menu... A zrovna včera jsem doprala básničku, kterou jsem měla už strašně dlouho rozepsanou a tak jsem se rozhodla vám jí sem dát...:

Slonisko a vosa

Nedávno jsem slíbila,
že až budu tvořit,
bude báseň veselá,
nebudu se mořit.

Slíbila jsem myslím, že
báseň o slonovi.
Jak já ale skládat mám?
Vyjádřit to slovy?

Tohle míti nebude,
hlavu ani patu.
Já jsem asi blázen co?
Sama sebe matu.

Co bych já tak napsala,
o malém slonisku?
Hlavně nesmím dopustit,
aby to bylo v tisku...

Ten slon dlouhý chobot má,
víte, místo nosu,
představte si třeba, že by,
do něj vtáhl vosu.

Tohle se už párkrát jistě
fakt muselo stát.
A ostatní sloni se jen,
mohli v klidu smát.

Jak on tam tak poskakoval,
s vosou uvnitř chobotu,
došlo mu, že takhle nechtěl,
strávit celou sobotu.

Co má ale asi dělat,
když mu uvnitř bzučí?
On chudák jen nadává
a nahlas smutně skučí.

V tu chvíli ho napadlo,
že tu možnost je,
jak vypudit jí ven
a poslat do háje.

Tu stoup si slon na všechny čtyři,
nabral hodně vzduchu.
Zatroubil pak ze všech sil,
až mu prasklo v uchu.

A tak vosa vyletěla,
nosní dírkou ven.
Slon už může volně dýchat,
usmívat se jen.

To by bylo asi všechno,
já už vážně nevím.
Už mám z toho křeče v břiše,
jak se tady tlemím.


Já vím, je to blbost, ale byla sranda, když jsem to psala...:-D A není depresivní jako ty ostatní...:-D

To je tak, když má člověk menu v profilu...

15. října 2009 v 22:28 | Piperka |  site - other
Ahoj... mám malilinkaten problém... kromě teda toho, že tenhle týden jsem sotva stíhala jeden blog, bylo to náročný, tak mi ještě blog.cz vymazal menu... to je tak, když ho má jeden v profilu, že? Každopádně na něm budu muset zamakat a stejně tak je to i s menu na twilight001, takže prosím vás chvíli strpení, pokusím se to dát do pucu;-)

The Offspring - (Can't Get My) Head Around You

4. října 2009 v 21:37 | Piperka |  Music
Deep inside your soul there's a hole you don't wanna see
Every single day what you say make no sense to me
Even though I try I can't get my head around you

Tahle písnička je od celkem známé, nebo alespoň mě velmi dobře známé hudební skupiny The Offspring... a znamená pro mě víc, než asi pro kohokoliv z vás, kdo sem chodíte... předpokládám, že jí třeba ani neznáte... ale pro mě má velký význam. Slova první sloky si pamatuju už od svých devíti nebo desíti let, kdy The Offspring poslouchal můj bratr... můj hudební vkus je tak trochu ovlivněn mým bratrem, nebo se to možná dědí, co já vim. Každopádně tehdy jsem samozřejmě nevěděla, co to znamená... a nedokázala bych to ani napsat správně... ale zarylo se mi to do hlavy... a tak, když jsem přibližně před rokem zabrousila na youtube a pustila si čirou náhodou a slyšela tu první sloku, spustila se lavina... a nedokázala jsem to zastavit... začala jsem je poslouchat víc... a momentálně je poslouchám víc než kdykoliv před tím... miluju The Offspring... a nechtějí se mě pustit. Tak strašně moc mě štve, že mě rodiče nepustili na Rock for People 2008, kde právě oni vystupovali! Než příště přijedou - pokud vůbec přijedou - to si ještě pěkně dlouho počkám... a ani nevíte jak moc bych si přála jít na jejich koncert. Koncert Kabátů, na kterém jsem byla 12. září 2009 - ten po 20-ti letech - by byl hadr... protože přesto, že Kabáty mám ráda... The Offspring společně s Red Hot Chili Peppers jsou pro mě mnohem víc... tak tady je ta písnička i s klipem a v celém článku je i text...:


The end?... no... no...! I can't do this...

3. října 2009 v 23:48 | Piperka |  notices
Ahoj... kdy jsem naposledy napsala? To už nějaký ten pátek bude co? Nechci říct, že mě to nenapadlo... napadlo... ano, slyšíte správně... napadlo mě, že bych s tímhle blogem skončila nebo ho pozastavila... tenhle blog byl po charmed001 mým hlavním, ale můj zájem se přesunul především na můj blog o twilight a na tenhle mi nezbývá čas, ale není to správné... nemůžu to udělat. Nemůžu s tímhle blogem jen tak skončit... prostě nemůžu a ani to neudělám!
Žádný hiatus tu nebude! Stačí že jsem praštila s dalšími stránkami... tenhle nepustím, prostě to nevzdám! Nemám čas... fakt nemám tolik času jako dřív, ale nechci abych musela tenhle blog zrušit, prostě NE! Rozhodla jsem se, že zase začnu přidávat... alespoň tři články týdně... nejmíň... aspoň tolik! Přidávám každý den na svůj Twilight blog, proč ne i sem, že ano? Proč ne? Můžu sem přidávat prakticky cokoliv a taky to budu dělat... takže tenhle blog si prošel obdobím Bones a taky tu pořád budou, ale budu sem přidávat hudbu, svou grafiku a i jiné věci...chtěla jsem abyste to věděli... doufám v nový začátek, tak budu ráda, když mě nezavrhnete a budete sem dále chodit... rozhoduji se ještě pro nový design... vím, že tenhle tu není dlouho, ale nějak už mě omrzel... už jsem prostě taková... ale nevím... tak se mějte a zítra určitě něco přidám!
I love you!